Ekoporadnik – Kinga Rusin

Byłam bardzo ciekawa tej książki. Jasna sprawa, że jako osoba zakochana w kuchni, to właśnie ten wątek w książce Pani Kingi interesował mnie najbardziej! W związku z tym bardzo się ucieszyłam gdy mając pierwszy raz Ekoporadnik w ręce, okazało się, że część kulinarna w nim zajmuje aż sto stron! I pięknie!

Bardzo podoba mi się podejście Kingi Rusin do ekologii. Za przeproszeniem, na całe szczęście nie jest ekologiczną oszołomką, ale pokazuje ekologię na wysokim poziomie. Ukazuje nam jak stopień po stopniu, małymi kroczkami żyć eko, w zgodzie ze sobą i z naturą. Jak pisze w książce: „Jestem więc miejskim ekodziałaczem na miarę swoich możliwości”.

Książka podzielona jest na następujące części:

  • Przebudzenie- czyli jak to wszystko się zaczęło, jak autorka dotarła do miejsca, w którym jest teraz- pięknej, zdrowszej siebie.
  • Zdrowa kuchnia- oczywiście mój faworyt, którego opiszę Wam później
  • Naturalna pielęgnacja- to mini poradnik kosmetyczny i pielęgnacyjny na cztery pory roku, o kosmetykach eko i bio, tutaj też znajdziecie odrobinę przepisów kulinarnych np. na zdrowy chłodnik ogórkowy,
  • Ciało w dobrej kondycji – tu też sporo kuchni – o cytrusowym wzmocnieniu, o antyoksydantach, o koktajlach na śniadanie. W tym dziale jest też cudny przepis na pyszną szpinakoladę, którą wypróbowałam i mogę polecić. Ale to nie wszystko, bo Kinga opisuje nam też działanie przeciwutleniaczy, opowiada dlaczego zielonej herbaty nie można pić na czczo, tłumaczy dlaczego nie warto pić często czarnej herbaty. W tej części znajdziecie też przepisy przyspieszające metabolizm.
  • Zbiorek tajemnic – to osobiste „sekrety” autorki książki, którymi dzieli się z nami. Co robić, by czuć się dobrze? – dieta, sport, pielęgnacja, moda, sen.

Zdrowa kuchnia- tutaj autorka książki Ekoporadnik przekazuje nam swoją wiedzę na temat kulinariów. Dość proste przepisy, poukładane produktami. Do nich zdjęcia tak piękne i soczyste, że chce się jeść a to za sprawą fotografii cudnego małżeństwa, które mam przyjemność znać Kasi i Tomka z Plate of Joy. Brawo! W tym dziale znajdziemy też miejsce na zioła ich opis, zastosowanie, działanie lecznicze na organizm. Kinga Rusin opisuje nam też odżywcze działanie bakalii.

Książka spodoba się osobom ceniącym zdrowy styl życia, posiada wiele cennych wskazówek i zdrowych inspiracji kulinarnych. Będzie także świetnym prezentem dla osób, które po prostu chcą się dowiedzieć czegoś o Pani Kindze.

 

img_20161106_201513_

img_20161106_201805_

img_20161106_201421_

img_20161106_202326_