„Fit Słodkości” Kingi Paruzel

Znana uczestniczka programu MasterChef wydała kolejną książkę. Tym razem w wersji fit. „Fit Słodkości” Kingi Paruzel to propozycja dla dbających o swoją dietę i linię a nie do końca mogących pogodzić się z brakiem słodyczy. Zaskakujące jest to ile mamy dostępnych zdrowych zamienników używanych do tworzenia słodkości!

Ponieważ miałam okazję uczestniczyć w przedpremierowej promocji książki i osobiście poznać Kingę Paruzel (To przemiła, urocza osoba, która ma dar zarażania uśmiechem ) wiem jak ważna dla niej była ta książka. Kinga uznaje ją za swoje najlepsze „dziecko”- przemyślane, dograne graficznie i rozkładowo.

„Fit Słodkości” Kingi Paruzel podzielone są na kilka rozdziałów:

  • Batony, muffinki i ciastka
  • Ciasta, chlebki i torty
  • Desery, lody i słodkie śniadania
  • Kremy, musy i inne dodatki

Mnie bardzo cieszy wstęp książki, w którym zawarty jest poradnik. Możecie tu dowiedzieć się jakie mamy dostępne rodzaje mąki, która mąka odpowiednia jest do jakich wypieków. W sposób czytelny i zrozumiały dla każdego opisane są typy mąk i ich przeznaczenie. Cudowną sprawą jest rozpiska mąk bezglutenowych, które są wyśmienite w smaku i fajnie zmieniają smak znanych słodkości. Możemy też dowiedzieć się, które z tych mąk to mąki ciężkie, a które lekkie. Kolejną świetną rzeczą w poradniku jest lista zamienników białego cukru, którego niestety chyba używamy za dużo. Co więcej są też super przeliczniki np. 1 szklanka cukru odpowiada 3/4 szklanki syropu z agawy. To nie koniec dobroci. W książce znajdziecie cudne zamienniki jajek, tłuszczy. Świetna sprawa! Nie mówię tu o alergikach, bezglutenowcach, weganach, ale czasem brakuje jajek w domu, ruszyć człowiekowi się nie chce do sklepu … ale akurat ma jogurt naturalny, mus jabłkowy, siemię lniane, wodę z ciecierzycy. No i dalej jest w grze !

Myślę, że „Fit Słodkości” Kingi Paruzel to pozycja must have dla kochających pichcenie i odkrywanie nowych szaleństw w kuchni!

DSC_0349

DSC_0379

IMG_20160602_233153_

IMG_20160606_112724_

__temp___temp_