Książka Rodzinna Kuchnia Lidla

Książka Rodzinna Kuchnia Lidla , to kolejna niesamowicie ilustrowana książeczka, tym razem zawierająca fajne i szybkie przepisy, które możecie zrobić dla swojej rodziny, pociech i z pociechami. Nie wymagające przepisy, przy których mogą Wam pomóc Wasze pociechy i masa radości na kolorowych stronach nowej książki.

Publikacja podzielona jest na działy :

  • Poranki ze śniadankiem- tu znajdziecie fajne przepisy na kasty kanapkowe, jajka z blaszki,  bułeczki z szynką, bananoe pankejki
  • Kinder party- tu burgery, domowe lody, batony zbożowe
  • Obiad na stole- pizza domowa,  chrupiący kurczak owsiany, ryba pieczona w ziołowym pesto
  • W kuchni z babcią- kotleciki jajeczne, zupa kalafiorowa, owoce pod chrupiącą kruszonką
  • Rodzinnych Świąt- risotto, pierniczki, zupa migdałowa, zajączki drożdżowe
  • Kuchenne ABC- tu miary i miarki, co to jest BIO…

…i wiele, wiele innych przepisów.

Przepisy z książki pisane są przez trzy osoby:  Karola Okrasę, Darię Ładochę oraz Pawła Małeckiego.

Każdy z przepisów opatrzony jest legendą: bardzo łatwe, łatwe, trochę trudniejsze, czas przygotowania, liczba porcji, danie wege, danie bez laktozy, danie bez glutenu.

Wielu z Was podpytywało mnie czy przepisy są dla dzieci? Tak, dzieci mogą brać czynny udział przy ich przygotowywaniu. Właśnie takie było zamierzenie przy pisaniu tej książki- by oprócz wspólnego spędzania czasu przy stole, robić to tez w kuchni, na poziomie przygotowywania potraw. To niezwykle zbliżające zajęcie. Poza tym ten mały – wielki człowiek czuje się tak ważny gdy zaangażujecie go w choćby najmniejszą pracę.

Dodatkowym atutem książki są z pewnością super zdjęcia. Ale to oczywiście wydaje się być już standardem.  Myślę, że osoby, które mają dzieci/ rodzeństwo i lubią spędzać z nimi czas właśnie w kuchni będą bardzo zadowolone.

Więc jeśli macie na nią chrapkę koniecznie zbierajcie naklejki i biegnijcie wymienić je na tą książeczkę!