Książka „Wysmakowane”

Witajcie! Ostatnio w moje ręce trafiła Książka „Wysmakowane” . I znów wielka radość, bo autorki książki, czyli Karolina Kosowicz i Magdalena Rajchelt to nikt inny tylko blogerki kulinarne z bloga kaszamanna.com. Za każdym razem wzbiera we mnie wielka radość, gdy widzę, że kolejny bloger wydaje książkę. 

Pierwsze co się rzuca to okładka- zapowiada dobre wydanie, totalnie odpowiadająca mi stylistyka. Prostota i elegancja. Książka w spisie treści jest podzielona na dwa główne działy:

  • słone
  • słodkie

Oprócz tego przy każdym przepisie mamy dość fajne oznaczenia:

  • superłatwe
  • bardzo łatwe
  • łatwe
  • wegetariańskie
  • lekkie (pod względem kaloryczności)

Oznaczenia te napawają dużym optymizmem, biorąc pod uwagę, że nie ma w nich oznaczeń średnie i trudne do wykonania.

Założeniem autorek książki było to, by przekazać czytelnikowi proste przepisy z prostych składników. Jak podkreślają, nie chodzi o to by przeszukać pół miasta w poszukiwaniu orientalnych przypraw by stworzyć spektakularną potrawę, ale by korzystać z tego co mamy „pod nosem”.

To co moim zdaniem wyróżnia mocno tą książkę kulinarną od innych to fantastyczne kreacje kulinarne  uchwycone przez spust migawki. Patrząc na zdjęcia jem oczami, chcę więcej i wiem co autor miał na myśli. Totalnie piękne zastawy i wyposażenie, które krzyczy do mnie weź mnie i jedz ze mnie. Ale przecież kto obserwuje mój profil na fejsbuczku dobrze wie, jak wielką miłością do naczyń pałam.

No dobrze, a teraz same przepisy. Rzeczywiście niezbyt skomplikowane, na każdą porę dnia. Znajdą się przepisy dla mięsożerców jak i wegetarian. Śniadania, obiady, kolacje i desery. Nie spędzicie nad nimi pół dnia.  Niektóre połączenia mogą być dla Was mocno zaskakujące, ale i pyszne, jak na przykład Sałatka z mango, kalafiora i nerkowców. Wygląda obłędne. Znajdziecie tu potrawy na wszystkie pory roku- zupę krem i lekką sałatkę.

Myślę, że naprawdę warto zajrzeć i skorzystać z książki Wysmakowane!

img_20160919_174053_

img_20160919_173948_

img_20160919_173805_

img_20160919_173901_

img_20160919_174149_