Śniadanie z Transatlantykiem „Kevin sam w domu”

Nie tak dawno temu, bo 17 grudnia miałam okazję być zaproszona na Świąteczne Śniadanie z Transatlantykiem, które odbyło się w łódzkiej Bawełnie. Festiwal Transatlantyk, to cudna platforma, która poprzez film, muzykę inspiruje na różnych płaszczyznach, oczywiście także tych kulinarnych.

Wspólnemu śniadaniu towarzyszyła ikona świątecznej atmosfery każdego domu w Polsce- projekcja filmu „Kevin sam w domu”. I choć każdy widział już ten film milion razy, to zawsze jest chętny obejrzeć go ten kolejny. Fenomen! I dlatego uważam za strzał w dziesiątkę połączenie tego śniadania, właśnie z tym filmem- było to super wprowadzenie w świąteczny nastrój.

Menu, oczywiście inspirowane samym filmem, było bardzo przyjemne, myślę, że szczególnie dla najmłodszych uczestników spotkania, których nie brakowało.

Restauracja Bawełna zaserwowała:

  • pizzę calzone z nutellą i cukrem pudrem
  • marshmallows na wykałaczkach (klasyczne, amerykańskie pianki)
  • sałatkę makaronową podawaną na zimno (baaaardzo smaczna)
  • Lista serwowanych napojów to klasyki, które pojawiają się w filmie: mleko oraz pepsi lub sok pomarańczowy.
  • dostępne były ciepłe napoje – kawa i herbata

Dla mnie to świetne menu właśnie na okres świąteczny, kiedy można ubrać ukochane ocieplane skarpetki, wziąć kocyk i obejrzeć Kevina.

Bo jak sami wiecie : jest Kevin, są Święta 😉

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji na temat idei Festiwalu Transatlantyk odsyłam Was na stronę http://transatlantyk.org/

Wesołych Świąt !

dsc_0017

dsc_0003

dsc_0008

 

dsc_0011

dsc_0015

dsc_0014