Konkurs – wygraj voucher do baru restauracyjnego Karmnik!

Witajcie kochani!  Mam dla Was super szybki konkurs! Kto pierwszy ten lepszy. Pozwoli on Wam zaznajomić się bliżej z miastem Warszawa, ale też skosztować potraw i koktajli w barze restauracyjnym znajdującym się w sercu Starego Miasta, w Karmniku!  Karmnik przedstawia się jako nowoczesna oferta na tle staroświeckiej części miasta.

Jeśli chodzi o nazwę lokalu, nie jest ona przypadkowa. Na swojej stronie bar restauracyjny tłumaczy : „Karmnik nawiązuje swoją nazwą do historii Gołębiarki, która po wojnie zamieszkała w ruinach zniszczonej kamienicy. Kobieta zaczęła karmić przyfruwające tu gołębie. W pierwszym powojennym wydaniu „Życia Warszawy” nazwana została warszawskim Robinsonem Crusoe, który zamieszkał w ruinach jak podróżnik na bezludnej wyspie. Do tej historii nawiązuje znajdująca się nad wejściem płaskorzeźba wykuta w kamieniu przedstawiająca ptaki. Kamienica powstała tutaj pierwotnie w XVII wieku, potem była jednak wielokrotnie przebudowywana. Spalona w czasie II wojny światowej, została odbudowana w latach 1952-1953.”

Ale teraz to co dla mniej najważniejsze!  Możecie tutaj nieźle podjeść. Lokal w swojej ofercie ma oprócz licznych koktajli i napoi alkoholowych całkiem przyjemnie brzmiące menu.  Uraczycie tam galvaxa z łososia, tatara z wołowiny, śledzia. Zwolennicy owoców morza zasmakują krewetek na masełku. Na większy głód znajdziecie królika w śmietanie, kaczkę pieczoną,  stek z polędwicy wołowej i filet z suma europejskiego. ale to tylko niektóre z propozycji (całe menu dostępne na stronie www.karmnik. waw.pl).

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na 3 pytania konkursowe. Zasada jest prosta : kto pierwszy ten lepszy. Pytania konkursowe związane są ze Starym Miastem w którym to mieści się Karmnik  (https://www.facebook.com/karmnikbar).

Nagrodą w konkursie jest voucher opiewający na 150 zł.

Pytania:

1. Gdzie na Starówce można znaleźć wiersz Antoniego Słonimskiego i o czym?
2. Gdzie na Starówce są malowidła Zofii Stryjeńskiej?
3. Gdzie straszył Bazyliszek?

Odpowiedzi na pytania umieszczamy w komentarzu pod tym postem.

Regulamin konkursu :

1.Organizatorem konkursu jest blog kulinarny Dziękuję Było Pyszne oraz Bar Restauracyjny Karmnik

2. Sponsorem nagrody jest bar restauracyjny Karmnik  (Warszawa, Stare Miasto, ulica Piwna 4 a )

3. Konkurs trwa od dnia 27.01.2016 roku maksymalnie do 31.01.2016 roku.

4. Pierwsza osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi kończy konkurs i wygrywa.

5. Wygrana to voucher na 150 zł do wykorzystania w Barze restauracyjnym Karmnik, Warszawa, ul. Piwna 4 a)

6.Voucher ważny jest przez miesiąc. Nie ma możliwości wymiany vouchera na gotówkę.

7. O wygranej zwycięzca zostanie poinformowany na facebookowym profilu Dziękuję Było Pyszne  (www.facebook.pl/dziekujebylopyszne )

Processed with VSCO with t1 preset

Processed with VSCO with t1 preset

Processed with VSCO with t1 preset

Processed with VSCO with t1 preset

Processed with VSCO with t1 preset

Processed with VSCO with t1 preset

Processed with VSCO with t1 preset

Processed with VSCO with t1 preset

Processed with VSCO with t1 preset