Książka „Strączki” Marysi Banach

Książka „Strączki” Marysi Banach cieszy już na wstępie. Cieszy, bo Marysia jest blogerką, która od kilku dobrych lat prowadzi bloga kulinarnego Gruszkazfartuszka.pl. To piękna sprawa w życiu blogera, kiedy może wydać książkę. Dlatego na wstępie gratuluję. „Strączki” pokazują nam, że rośliny strączkowe to nie tylko groch czy fasola. Choć i z tymi składnikami znajdziecie tutaj przepisy. Co zachęca? Dla mnie tą książkę wyróżnia jedna, bardzo ważna kwestia. Uwielbiam czytać historie związane z daną potrawą. Sama na blogu staram się Wam przekazać jak coś wymyśliłam, a to, że na wsi jabłka dostałam a to, że ta jabłonka to przedwojenna, i że takich antonówek to już ze świecą szukać. Innym razem, że zupełny sztos wyszedł mi przez przypadek. I właśnie Marysia w swojej książce pokazuje nam od czasu do czasu takie rzeczy i zwierza się nam z nich.

W książce znajdziecie następujące działy:

  • soczewica
  • groch i groszek (jaki miły duecik!)
  • ciecierzyca (uwielbiam)
  • fasola i fasolka
  • bób (mój kochany)
  • soja

Jeśli myślicie, że w książce znajdziecie same wytrawne potrawy to jesteście w wielkim błędzie. „Strączki” to nie tylko oczywiste potrawy jakie nasuwają się na myśl. To domowe mleka, sałatki, ciasta w tym znalazło się to nawet miejsce na Tort z ciasta waniliowo- groszkowego przekładany kremem maślanym! Brzmi dobrze, prawda?

Książka „Strączki” pokazuje nam bardzo dobrze nieoczywistą stronę i wykorzystanie roślin strączkowych. Marysia udowadnia, że te produkty to samo zdrowie!

Bardzo podoba mi się, że przy każdym dziale znajduje się mini poradnik: jak co gotować, jakie mamy rodzaje danego produktu i jego krótki opis. Nawet znalazło się miejsce w książce na wspominki historyczne na temat danego produktu. To dobrze, bo często nie wiemy co jemy i skąd ten produkt pochodzi.

Książka będzie dobra dla osób stroniących od mięsa, ale nie tylko. Możecie z niej przygotować potrawy na śniadanie, obiad, kolację, deser czy przekąskę! No to kto narobił sobie ochoty na „Strączki” ?

2016-09-08_20.54.58

2016-09-08_20.57.41

2016-09-08_20.58.38

2016-09-08_21.00.34

2016-09-08_20.55.51

2016-09-08_20.56.48