Szukaj
 • Brak produktów w koszyku
Dziękuję Było Pyszne blender Panasonic test

Blender Panasonic MX-ZX1800

Blender Panasonic MX-ZX1800 to kolejny sprzęt tej marki, który mam możliwość testować. Bardzo spodobał mi się opis na stronie producenta przedstawiający sprzęt jako „blender dużej mocy„. Jednak co by nie mówić, taka jest prawda. Pierwsze co rzuca się w oczy to piękny wygląd sprzętu. Brak toporności. Zresztą cała linia produktów Panasonica może pochwalić się naprawdę dobrym designem. Dość duże opakowanie może martwić, ale po złożeniu sprzętu wielkość blendera zmniejsza się, a dużą część opakowania stanowią materiały zabezpieczające.

Tak jak przy wyciskarce wolnoobrotowej Panasonic (model MJ-L500) zacznę od wpisu zapoznawczego, z danymi technicznymi, pierwszym wrażeniem z użytkowania sprzętu a w kolejnych trzech przedstawię Wam moje pomysły na zastosowaniem Blendera.

Po otworzeniu pudełka… nie musicie się martwić dramatyczną ilością części lub trudnością w ich składaniu.

Do czego używać Blender Panasonic MX-ZX1800?

Do samych cudownych rzeczy, z którymi niestety mój stary blender nie radził sobie: do masła orzechowego, do hummusu, do kruszenia orzeszków, marchwi. Ale uwaga! Także do kruszenia lodu! Ostrza są mega wytrzymałe! Z łatwością pokruszyły mi sporych rozmiarów kostki, które później wykorzystałam do zrobienia truskawkowej granity. Na upały – czad!

Możliwość pracy w dwóch trybach

 1. Ręcznym – tutaj ustawiacie samodzielnie szybkość obrotów, sami kończycie pracę urządzenia.
 2. Automatyczny – instrukcja obsługi pozwoli Wam na przejście jednostronnicowego przeszkolenia – co i jak.

Atutem tej maszyny jest to, że oprócz naprawdę bardzo dokładnego blendowania włóknistych owoców, warzyw, kruszenia lodu dodatkowo napowietrza całą masę, czego niestety większość blenderów nie robi.

Plusy urządzenia Blender Panasonic MX-ZX1800:

W zestawie mamy miłe dodatki pomocne w pracy: mieszadło ręczne (wygląda troszkę jak miecz świetlny) i służy nam do ugniatania składników, które osiadły nam na ściankach i są pomijane w blendowaniu. Kolejnym fajnym dodatkiem jest komplet – niebieska uszczelka pojemnika +obudowa silnika/ opakowanie do lodu. Uszczelka jest świetną sprawą bo pozwala zachować czystość urządzenia. Wszelkie wycieki płynów z kielicha blendera nie kapią Wam ani na główne dolne urządzenie ani też na blat kuchenny. Natomiast Opakowanie do lodu, taki „kubraczek” blendera pozwala na utrzymanie zimnej temperatury blendowanych produktów.

Głośność: Urządzenie nie należy do najcichszych. Na pewno jest w stanie obudzić Wam dziecko. Choć moim zdaniem to mały minus biorąc pod uwagę jego super moc.

Na panelu blendera możecie wybrać następujące funkcje/ przyciski:

 1. sok
 2. smoothie
 3. puree
 4. zupa
 5. mielenie
 6. mrożonka
 7. manual – tryb ręczny
 8. stop/start

Dane techniczne Blender Panasonic MX-ZX1800:

 • Zasilanie: 230V~50Hz
 • Pobór mocy: 1200 W
 • Zabezpieczenia: blokada bezpieczeństwa
 • Znamionowy czas trwania: nieprzerwana praca (cykl 9 min wł.,10 min. wył.)
 • Pojemność robocza: 1800 ml
 • Wymiary (SxGxW): 22 × 24 × 44,7 cm
 • Waga: 6,3 kg

*dane ze strony producenta

No i jest jeszcze jeden hicior!

Nie mogę znieść kiedy drobinki blendowanych rzeczy dostają się w miejsc, których nie jestem w stanie doczyścić. Tu nie mamy problemu, wyobraźcie sobie, że w zestawie jest specjalna (bezpieczna!!!) nakładka, która pozwala nam na zdjęcie ostrza i dokładne wyczyszczenie powierzchni użytkowej blendera.

W najbliższym czasie na blogu pokażę Wam jak się posługiwać Blenderem Panasonic MX-ZX1800, oraz zaprezentuję Wam kilka przepisów z jego użyciem.

EXPERIENCEFRESH #KLUBPANASONIC


NEWSLETTER - darmowe materiały dla Ciebie!


Jeśli podobał Ci się ten wpis, szukasz podobnych treści zapisz się do newslettera!
Otrzymasz dostęp do publikacji na temat żywienia dzieci, darmowych przepisów, wyzwań.

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityka prywatności i informacje RODO

Proszę czekać, trwa zapisywanie....

Dziękuję za zapis!

Zostaw komentarz