Szukaj
  • Brak produktów w koszyku
Dziękuję Było Pyszne metamorfoza działki

METAMORFOZA DZIAŁKI

Marzyłam żeby mieć taki skrawek ziemi nie tylko do uprawy, ale żebyśmy mogli pojechać, usiąść i odpocząć. Jeśli spodziewasz się cudnego, nowoczesnego ogrodu, to niestety rozczaruję Cię. Nie jest to też ogród w stylu angielskim. No nie obrażając wsi… to chyba najbardziej jest wiejski. I taki mi odpowiada. Taka była baza, nie chciałam tworzyć czegoś nowocześniejszego i udawać klimatów, które nie będą współgrały z miejscem pierwotnym. 

Każdy kto posiada działkę, ogród wie jak to jest. ZAWSZE jest coś do zrobienia. Tutaj to początek drogi do lepszego zagospodarowania. 

Działka przed metamorfozą

A teraz coś najgorszego na świecie… stan początkowy ;). Tak, wiem to nie jest dobry widok… teraz już wiesz czemu działka potrzebowała przemiany…

Dziękuję Było Pyszne działka przed metamorfozą

Działka po metamorfozie

A teraz wygląda to tak! Chciałam stworzyć miły kącik do wypoczynku i ewentualną ochronę przed deszczem.

Dziękuję Było Pyszne metamorfoza działki

Metamorfoza altany

Europalety ułożone jedna na drugiej. Nowe, w kształt litery L. Leżanka na końcu ma wyższy zagłówek, docelowo ma być tam kwietnik. Pozostałe elementy wystroju:

  • podłoga, lampiony – IKEA
  • stolikopółka – Mrówka
  • materace – na zamówienie, OLX
  • wieszak małego człowieka – Flying Tiger
  • gazetownik TEDDY – u nas służy do przechowywania książeczek Kuby, jego drobnych zabawek i moich gazet, skrzynka z odzysku

Strefa dziecka

Strefa za altaną, to strefa dziecka. Piaskownica Little Tikes bardzo polecam. Ale zjeżdżalnia tej samej firmy już kłóci się z moją estetyką. Zamówiłam ją, ponieważ miała bardzo dobre opinie pod względem jakości i bezpieczeństwa. Rzeczywiście jest bardzo stabilna. Zdecydowanie miłość Kuby od pierwszego wejrzenia.
Domek/namiot – to DJECO jest mega fajny!

Część uprawowa działki

Tu już zaczynamy część uprawową.

Są też sałaty, cebula, seler, fasolka, groszek. No i moja wielka nadzieja brokuł gałązkowy. Sadzonki od Niezłe Ziółko i z rynku.

Dziękuję Było Pyszne warzywnik

Mini ogródek zrobiony ze starej skrzyni wyłożonej folią. Posiana bazylia (nie spieszy się jej), estragon, bazylia czerwona, mini pomidorek, szczypiorek, szałwia i dużo kolendry.

Druga skrzynka z odzysku – zielnik, który też pełni rolę mini ogródka. Zioła rosną w nim jak szalone – mięta (dwa rodzaje), lubczyk, tymianek i pietruszka.

Zielnik w skrzynce

W kącie za piaskownicą i zjeżdżalnią posadziłam borówki i agrest. Nie mam o tym zielonego pojęcia, trochę tylko poczytałam, więc trzymajcie kciuki żeby się udało.

Strefa grillowa

Trzecia ostatnia strefa to strefa grillowo, wypoczynkowo, ozdobna (ekhem… no nie wiem jak ją nazwać).Tu też upchnęłam chamsko poziomki. W tyle poziomek pigwa.

WIEM, że nie jest idealnie, WIEM, że jeszcze sporo roboty przed nami. Ale satysfakcja wielka a czas spędzany na działce coraz milszy. Jeśli masz jakieś pytania co do działki pisz na IG @dziekujebylopyszne!!!


NEWSLETTER - darmowe materiały dla Ciebie!


Jeśli podobał Ci się ten wpis, szukasz podobnych treści zapisz się do newslettera!
Otrzymasz dostęp do publikacji na temat żywienia dzieci, darmowych przepisów, wyzwań.

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityka prywatności i informacje RODO

Proszę czekać, trwa zapisywanie....

Dziękuję za zapis!

Zostaw komentarz