Szukaj
  • Brak produktów w koszyku
Nordicana za co kochamy Skandynawię

Nordicana – za co kochamy Skandynawię

Nordicana – za co kochamy Skandynawię to pięknie ilustrowana książka, dzięki której poznacie bliżej kulturę, zwyczaje i kuchnię Skandynawii. Myślę, że to czas Skandynawii! Rośnie zainteresowanie tym co Skandynawskie- wystrój wnętrz, przyroda, filmy.Uważam, że tak książka wyszła w świetnym czasie!

Książka Nordicana dzieli się na następujące działy:

  • mity i tradycje
  • naturalnie skandynawskie
  • skandynawski design (uwielbiam!)
  • jedzenie i świętowanie (to mój dział!)
  • noir i symbole kultury
  • skandynawska architektura

Z czym kojarzy się Wam Skandynawia?

Mnie w dzieciństwie kojarzyła się ze Świętym Mikołajem, klockami Lego, Muminkami i bohaterką książki – rudą Pippi! Ale wraz z wiekiem zainteresowania się zmieniły i teraz kojarzy mi się z pyszną kuchnią i cudnym wystrojem wnętrz. Zaś mojemu mężowi z fiordami i możliwością cudnych wypadów na ryby.

Jasną sprawą jest, że najważniejszym działem dla mnie w Nordicanie jest „Jedzenie i Świętowanie”. Tutaj możecie dowiedzieć się, że ważnym świętem dla Skandynawów jest Midsommr czyli noc świętojańska- to czas muzyki i pysznego jedzenia. Tu przeczytacie historię marynowanych śledzi, bo jak mawiają Skandynawowie „Wszystkim śledziom dane jest pływać trzy razy- raz w oceanie, drugi raz w occie i na koniec w wódce”, a dla wielu z nich śledź jest to „Srebro oceanu i złoto podniebienia”. Oprócz śledzi dowiecie się jakie znaczenie dla tego regionu ma borówka brusznica i co to jest Brennivin. Wielbiciele poziomek zdziwią się z czym Skandynawom się one kojarzą. Na Waszych twarzach pojawi się uśmiech, gdy zobaczycie na zdjęciu książki słynne przez pewną znaną sieć sklepów Klopsiki!  Znalazłam też w Nordicanie opisy takich potraw jak islandzkiego Skyr, finlandzkich Pierogów Karelskich. Wybitne podniebienia i smakosze poczytają też słów klika o znanej Restauracji Noma. Odnalazłam też wzmiankę o moich ukochanych, tak wyjadanych przez całą rodzinkę bułeczkach z cynamonem, na które przepis znajdziecie na moim blogu (Kanelbullar).

Wiecie co? Książka jest idealna, by usiąść z kubkiem kakao, kocem i wieczorną porą wybrać się w przygodę w świat Skandynawii! Polecam Wam tą podróż!


NEWSLETTER - darmowe materiały dla Ciebie!


Jeśli podobał Ci się ten wpis, szukasz podobnych treści zapisz się do newslettera!
Otrzymasz dostęp do publikacji na temat żywienia dzieci, darmowych przepisów, wyzwań.

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityka prywatności i informacje RODO

Proszę czekać, trwa zapisywanie....

Dziękuję za zapis!

Zostaw komentarz