Prezentownik 2 urodziny

To przy nadejściu urodzin Kuby najczęstsza Wasza prośba żeby pokazać inspiracje prezentowe, co dostał mały człowiek, gdzie zostało zakupione. Od razu mówię, że Kuba dostaje zabawki dwa razy do roku : w urodziny i na Święta Bożego Narodzenia. Mamy małe mieszkanie, póki co brak osobnego pokoju dla dziecka, więc mamy ograniczenie metrażowe.

W prezentach stawiamy na jakość. Sami jako rodzice nie kupujemy Kubie prezentu na urodziny, zazwyczaj (wow, poleciałam z tym zazwyczaj, bo do tej pory przecież tylko dwa razy organizowaliśmy Kubie urodziny) prezentem od nas jest impreza i jej organizacja. Prezenty dostaje od bliskich. Jesteśmy w rodzinie umówieni, że podsyłamy im kilka propozycji co uważamy, że będzie okej dla Kuby i co mu się przyda (a nas nie utruje ;)). U nas ten sposób się sprawdza bardzo- bo wszyscy są zadowoleni. Obdarowujący – bo mają problem z głowy i nie muszą się martwić, że coś się zdubluje i my także, bo naszym zdaniem jednak to rodzice wiedzą co się dziecku najbardziej przyda.

Dobra nie przedłużając prezentuje ten wysyp (tak, niestety wysyp, już powiedziałam, że ostatni raz tyle prezentów, ale dostaliśmy sporo nadprogramowych a miały być tylko TRZY)

  1. Lego DUPLO Pociąg Parowy – Klocków Lego nie trzeba nikomu przedstawiać. Ponieważ u nas zainteresowanie nimi jest dość spore, a i po ostatnich wakacjach na wsi zainteresowanie pociągami, torami jest wielkie to połączyliśmy to. Przyznaje, że bawimy się tym zestawiem całą rodziną (ja chyba najbardziej się wkręciłam). Pociąg jest interaktywny- wydaje dźwięk, ma światła. Ale to co mnie osobiście wkręciło to aplikacja na telefon, którą steruje się pociąg ( i tu pojawiają się dodatkowe opcje). Do zestawu można dokupić dodatkowe tory (planujemy, planujemy hehe na święta- tylko nie wiadomo dla kogo to będzie większy prezent ;))

2. Kids Concept – Parking

Marka przez nas bardzo lubiana, świetne wykonanie, drewniane elementy. W komplecie do trzypoziomowego parkingu dołączone są trzy auta i helikopter. W zestawie jest winda, parking dla śmigłowca. U nas największym szałem jest… szlaban (myślę, że to przez te pociągi ;)). Do parkingu i toru zjazdowego pasują samochody typu hot wheels.

Cena od 329 zł

3. Kids Concept – Myjnia z warsztatem i stacją benzynową – od razu Wam napiszę – minusem jest to, że w komplecie nie ma aut – a tu jest to dość ważne, są one potrzebne, by w pełni korzystać z udogodnień – wejście w autkach Kids Concept na tankowanie pojazdu. Myjnia jest genialna – dopracowana w najmniejszym szczególe. U góry mamy warsztat z mini narzędziami- odczepianymi i w pełni spełniającymi swoje funkcje. Fajny zestaw dla chłopaków zafascynowanych autami.

4. Prezent niespodzianka – kochana marka Janod zrobiła prezent urodzinowy Kubie i tym sposobem namnożyły się nam podarunki. Wszystko zachowane w naszym duchu – drewnianych, wiecznych zabawek, wykonanych z dużą dokładnością. Kubuś dostał:

  • Zestaw lekarza Janod

Nie ukrywam, że długo nad takim myśleliśmy, bo rok temu w sezonie przeziębieniowym mieliśmy taki płacz na wejściu do lekarza, że ja myślałam o tym zestawie jako o zabawce edukacyjnej mającej na celu oswojenie dziecka z wizytą lekarską. Nie wiem, czy pomoże i póki co wolałabym się nie przekonywać. Jedno jest pewne- mamy super zabawę. Badamy i leczymy siebie nawzajem i wszystkie możliwe maskotki ( tych na szczęście mamy tylko dwie ;)).

  • Walizka z narzędziami Brico’ Kids , Janod

No to jest hit. Wszystko jest naprawiane tym zestawem. Obowiązkowe dla małych fascynatów majsterkowania. Świetne wykonanie ! Poza tym widzę jeszcze jeden plus- trzeba się trochę manualnie namęczyć, żeby odłożyć zestaw 9 narzędzi na miejsce. Plus dla rozwoju manualnego dziecka ( ja nie traktuję tego jako negatywu).

Cena od 114 zł
  • Magnetyczna układanka Emocje, Janod

Przyznaję, że po tylu prezentach tego jeszcze nie wręczyliśmy Kubie, natomiast ja go oglądałam i uważam, że to świetne narzędzie do nauki i nazewnictwa emocji dla dziecka. Taki dwuletni mały człowiek może mieć już z wyrażaniem emocji spory problem a ta układanka może w tym świetnie pomóc. Czekamy na jeszcze bardziej deszczowe popołudnia i będziemy Wam dawać znać jak się bawimy przy układance.

Cena od 113 zł

5. Oczywiście punkt piąty to kolejne prezenty niespodzianki tym razem od kochanych sąsiadów (tym sposobem z trzech prezentów zrobiło się ciuuuuuuuut więcej )

  • Kuba dostał cudowny zestaw lekarza Kids Concept (więc mamy dwa hehe ) używa ich na zmianę. Cudowna tekturowa walizka, drewniane akcesoria. Używamy na zmianę z Janodem.
cena od 105 zł
  • Układanka Pucio -Co tu pasuje?- Produktów Pucio chyba nie trzeba polecać, po szale serii książek o Puciu, Kuba chętnie sięga po układanki, puzzle, dopasowanki. W zestawie 5 kompletów do dopasowania elementów. Idealna sprawa na niepogodę jesienno- zimową.
Cena od 16 zł